Mi tudjuk, hogy az adóvevők használata jelentősen gördülékenyebbé és gyorsabbá teszi a céges kommunikációt, ezzel hatékonyabbá a mindennapi munkát. De vajon ezt minden illetékes cégvezető tudja? Vagy kételkedik, esetleg elavultnak tartja az adóvevőket - hiszen az okostelefonok már mindent tudnak?
Ebben a cikkünkben összegyűjtöttünk a legfontosabb érveket az adóvevő készülékek munkahelyi bevezetése mellett.
1. Spórolj a hívásokon!
Korlátlan cégen belüli beszélgetések percdíjak és előfizetési díjak nélkül
Az adóvevők használata esetén nincsenek forgalmi díjak; és a legtöbb területen tökéletesen megfelelő PMR rádióknak havidíja sincs!
(A sokkal nagyobb teljesítményű, egyedi frekvencián használt készülékek esetében is csak havi egyezer forint körüli frekvenciahasználati díjjal kell számolni, ami nem túl nagy tétel, és messze elmarad a mobiltelefonok használati díjaitól!)
Igaz, sok cégnél van mobilflotta – de annak van havidíja is, és nem biztos hogy kifizetődő, ha minden alkalmazott kap céges telefont, még az is, akinek munkaügyben csak a munkatársaival lehet megbeszélnivalója. A folytonos telefonnyomkodás nem kifejezetten a hatékonyság segítője, és a flottán kívüli beszélgetések miatt a forgalmi díjak is megugorhatnak.
A rádiókkal jobban összpontosíthatunk a feladatra, és a hatótávolságon belüli adóvevők között korlátlanul beszélhetünk.
2. Spórolj a készülékek mennyiségén!
Az adóvevőket többen is használhatják felváltva, a beállítások törlése (reset-elés) és SIM kártyák cserélgetése nélkül.
A munkatársak több műszakban dolgoznak? Az egyik műszakban dolgozók az adóvevőket a műszak végeztével leadják, és a következő műszak máris használhatja őket.
Szezonálisan, vagy adott események alkalmával több készülékre lenne szükség? A nagyobb kommunikációs igényű feladatokra cégen belül átcsoportosíthatjuk az adóvevő készülékeket, vagy akár bérelhetünk is.
Míg bizonyos helyzetekben a felhasználók egyik köre használja, a következő hónapban már egy teljesen más feladatra oszthatjuk ki. A munka vagy szezon végeztével pedig nyugodtan pihenhetnek a polcon a rádiók – legtöbbször költség nélkül – várva a következő szezont.
3. A leggyorsabb kommunikációs eszköz - azonnali beszédkapcsolat
Az adóvevős kommunikáció sebessége verhetetlen! Amíg telefonnal akár 15-25 mp is eltelik egy telefonszám kikeresésével, tárcsázással, kicsengéssel, addig adóvevővel az adásgomb (PTT) megnyomásával azonnal beszélhetünk, és a másik, vagy (korlátlan számú) többi adóvevő használó azonnal hallja a mondandónkat; így akár pár másodperc alatt jöhet a válasz a hívásunkra.
Itt is igaz, hogy „az idő pénz”, hiszen az információcserék és utasítások átadásának rendkívüli felgyorsulásával jelentősen nő a hatékonyság.
4. A túlterhelt mobilhálózat vagy a térerő hiánya nem jelent gondot
A mobiltelefonok egyik előnye a kiépített hálózat, egyben egyik nagy hátrányuk is; ugyanis előfordul, hogy a hálózat bizony nem működik, így a telefonok sem fognak csörögni. Próbáltál már vészhelyzeti szituáció esetén (hóhelyzet, kiürítési gyakorlat) vagy extrém hálózatforgalmú időpontban (pl. szilveszterkor) telefonálni? Nem beszélve a hálózatoktól távoli, kieső területeken zajló munkálatokról!
Ha „minden megáll”, a mobil- és internethálózatok elérhetetlenek, az adóvevők akkor is működnek; hiszen függetlenek bármilyen hálózattól. Így csupán feltöltött akkumulátorokra van szükségünk és folyhat a kommunikáció. Még az átjátszók is működnek akkumulátorokról, tehát egy nagyobb lefedettségű rendszer is működhet pl. áramszünet esetén.
5. Egyszerű használat és strapabíró kivitel
Az adóvevők használata legtöbbször igen egyszerű; üzembe helyezésükhöz nem szükséges hosszasan böngésznünk a használati utasítást, minimális oktatás után azonnal használhatók.
Továbbá erős igénybevételnél sem kell féltenünk a rádiót úgy, mint egy mobiltelefont, mivel egy megerősített házú, ütés- és porálló készülék nagyobb igénybevételt bír ki, mint a legtöbb nagy kijelzős okostelefon.
6. Csoporthívások egy gombnyomásra
Erre is csak az adóvevők képesek! Mobiltelefonokkal több perces készüléknyomogatással talán összehozunk egy néhány résztvevős konferenciahívást, különben egyenként hívogathatunk mindenkit. Adóvevőkkel azonban az elhangzó információkat vagy utasításokat több tucat, vagy akár több száz készüléken (nincs limit!), egy gombnyomásra hallhatóvá tehetjük! Kommunikálhat egymással 2 rádió, de több (5-10 akár 50) főt is irányíthatunk, vagy sok kis csoportot is alkothatunk.
7. Elkülönített csoportok
Egy csatornán többen is osztozhatnak, így például egy fizetett frekvencián spórolhatunk az erőforrásokkal. Szelektív zajzár-kódokkal több független csoportot is létrehozhatunk, így elválasztva egymástól a felhasználókat, akik egymást már nem zavarva tudnak a saját csoportjukban kommunikálni. Digitális rádiókkal pedig még egyszerűbben tudjuk ezeket az elkülönített csoportokat használni.
8. Biztonságos, zárt kommunikáció
Lehallgatás? Az adóvevőknél arra is van megoldás, ha kényes információk is elhangzanak a cégen belüli beszélgetések során: analóg rádióknál titkosíthatjuk a beszélgetéseket, de akár végpont titkosított digitális rádiókat is használhatunk. Így adóvevővel a csoportos kommunikáció előnye mellett nem kell lemondanunk és biztonságos kommunikációról sem.
9. Munkavédelmi funkciók
Sok adóvevőn olyan extra funkciók érhetők el, mint pl. a "lone worker" (magányos munkás) illetve "man down" munkavédelmi / vészhelyzeti funkciók, amelyek sérülésveszély, esetleg veszélyesebb területen (például bányában), vagy nehezebb időjárási viszonyok közepette (pl. nagy meleg) egyedül dolgozó munkatársak esetén nyújthatnak segítséget.
A Lone worker-t nevezhetjük éberségi rendszernek, amely esetén a készülék beállított időközönként jelez, és ha a felhasználó nem nyugtázza a csipogást gombnyomással, a készülék segélyhívást küld a többi készüléknek. A Man down funkció pedig akkor jelez, ha a készülék előre beállított ideig fekvő helyzetben marad.
10. Az egyedi igényeknek megfelelő rádió típusok
A cégek igényei és munkakörülményei egyediek lehetnek: a kommunikációs eszközöknek akár vastag falakat, sokemeletnyi szintkülönbségeket vagy nagyobb távolságokat kell áthidalniuk, van akinek a titkosított kommunikáció kulcsfontosságú, másoknak víz- és/vagy porálló készülékekre van szükségük, vagy éppen az elegáns kivitel is lényeges.
Kínálatunkban találhatók teljesen vízálló, ütésálló, vagy akár robbanásbiztos modellek is. Ugyanakkor néhány készülékünk a kinézetével is hódít: kompakt és elegáns kivitelükkel és/vagy hatalmas színes kijelzőjükkel, vagy akár extra funkcióikkal keltenek kiemelt érdeklődést.
+1 „Hiszem, ha látom!”
Vásárlás előtt teszteld cégednél a neked legmegfelelőbb rádiót 1 hétig ingyenesen!
Szakértő kollégáink készségesen állnak rendelkezésre az egyedi munkakörülményeknek megfelelő készüléktípusok ajánlásával, de van, ahol csak az éles próba dönthet.
Az Anico Kft. éppen ezért indította el demó programját, amelynek keretein belül vásárlás előtt lehetőséget nyújtunk bizonyos adóvevő készülékek kipróbálására 1 hétig díjmentesen, a jövőbeni használat helyszínén, egyedi körülményei között.
Ha szeretnétek igénybe venni a demóprogram lehetőségét, a következő elérhetőségeken jelezhetitek: