Végre hozzánk is megérkeztek a várva-várt legújabb SDRPlay vevők, az RSP1B és az RSPdx-R2. Nézzük miben másak ezek az új kütyük elődjeiknél és miért volt szükség a változtatásokra.
A globális ellátási lánccal kapcsolatos problémák miatt a meglévő SDR termékeket némileg át kellett terveznie a gyártónak, hogy biztosítani tudják partnereik folyamatos ellátását.
Az RSP család minden egyes új tagjánál igyekeztek fejlesztéseket is beépíteni, a változtatások lehetőséget adtak a gyártó számára, hogy az ellátás biztosításával egyidejűleg teljesítménynövekedést is kínáljanak az új termékekben.
SDRPlay RSP1B
Az RSP1B megjelenését 2024 januárjában jelentette be az SDRPlay, ami a továbbfejlesztett változata az RSP1A-nak. Ezzel a gyártó be is fejezte az RSP1A vevők gyártását.
Az RSP1B legfontosabb további előnyei az RSP1A-val szemben a következők:
- Műanyag helyett erős, feketére festett acél tokban van elhelyezve.
- Jelentősen javított zajteljesítménye van 1 MHz alatt (azaz MF, LF és az alatti tartományban), valamint az 50-60 MHz-es tartományban. A 3,5-5,5 MHz-es és a 250-320 MHz-es spektrumban is észrevehető zajjavulás tapasztalható.
- Javult a jelkezelés a HF frekvenciákon.
Összehasonlító táblázat:
Ez a videó bemutatja nektek a továbbfejlesztett zajteljesítményt az LF frekvenciákon:
A YouTuber TechMinds is készített egy videót az RSP1B-ről, és bemutatja az SDRplay új SDRconnect szoftverének néhány funkcióját Windows, MacOS és Linux/Raspberry Pi számára:
Az SDRPlay RSP1B további tulajdonságait megtaláljátok a termékoldalon: SDRPlay RSP1B rádió spektrum processzor
SDRPlay RSPdx-R2
2024. május 10-én mutatta be az SDRPlay az RSPdx-R2 új vevőt, ami az RSPdx továbbfejlesztett változata.
Az RSPdx-R2 akár 10 MHz-es spektrum láthatóságot biztosít 1kHZ és 2GHz között, hiánytalanul. Az RSPdx-hez képest javításokat eszközöltek az MF frekvenciákhoz és az alatti frekvenciákhoz, javított zajteljesítmény 1MHz alatt, javított dinamikatartomány 2MHz alatt mind tuner módban, mind HDR módban.
Egyéb tekintetben szinte ugyanazokkal a kiegészítő tulajdonságokkal rendelkezik, mint az olcsóbb, egyantennás RSP1B, viszont van pár eltérés.
Az RSPdx-R2-ben 3 szoftveresen választható bemenet található, beleértve egy BNC bemenetet 200MHz-ig, 500 kHz-es LPF az LF/VLF számára, HDR üzemmód a 2MHz alatti fokozott teljesítményhez (ingyenes SDRuno vagy SDRconnect szoftver használatával), Notch-szűrők minden bemeneten.
Az SDRPlay RSPdx-R2 további tulajdonságait megtaláljátok a termékoldalon: SDRPlay RSPdx-R2 szélessávú 14 bites SDR vevő
Az Anico Kft. közel 5 éve kiemelt partnere az SDRPlay gyártónak. Meggyőződésünk, hogy az SDRPlay az európai SDR piac meghatározó szereplője, belépő szintű SDR termékei közelebb hozzák a hagyományos adóvevőket kedvelő rádióamatőröket a modern, IT által vezérelt rádiózás világához. Örömünkre szolgál, hogy elhozhatjuk nektek ezeket a fantasztikus SDR termékeket! Keressétek a 2 legújabb SDR vevőt továbbra is az Anico kínálatában!